خواندنی ها

۱7 راهکار برای ایجاد پاخور در مجتمع های تجاری

۱7 راهکار برای ایجاد پاخور در مجتمع های تجاری

مجتمع های تجاری چند عملکردی یا اصطلاحاً شاپینگ مال (Shopping Mall) به فضایی اطلاق میشه که در آن فضا، مجموعه ای از فروشگاه‌های کوچک و بزرگ خرده فروشی (که هویت کسب و کارشان در لوای نام تجاریشان است) تحت یک مدیریت مشترک، اداره میشوند . شاپینگ مال‌ها ریشه در تمایل مصرف کنندگان به مدگرایی و گذراندن اوقات فراغت به همراه ارضای میل خرید دارد و در واقع نسل جدیدی از ویترین گردیست.

یک شهروند ، یک پیشنهاد

یک شهروند ، یک پیشنهاد

چندی پیش که نام خیابان ج درمحمودیه تهران بنام استادی پیشکسوت و مردمی تغییر نمود با تمام احترام و ارادتی که به این هنرمند عزیز و فقید داشته و دارم، با خود گفتم اگر قرار بر این منوال گردد، پس هر ماه و هر سال بایستی منتظر تغيير اسم و آدرسی در بدنه شهر تهران باشیم.

انواع مطالعات و تحقیقات برای مراکز خرید

انواع مطالعات و تحقیقات برای مراکز خرید

انواع مطالعات و تحقیقات برای مراکز خرید کمپانی ClAU Consultors (شرکت تخصصی تحقیقات بازار در اسپانیا) طی آخرین مطالعات خود، انواع تحقیقات بازار برای مراکز خرید را بهینه سازی و به روز نموده است.گردآوری و ترجمه این مقاله به همت گروه اقتصادی و مهندسی بنسای جهت جامه عمل پوشاندن به مسئولیت اجتماعی خود صورت گرفته است. امید است گامی کوچک جهت ارتقای صنعت مراکز تجاری کشورمان برادشته و مفید فایده قرار گیرد.

خرده فروشی

خرده فروشی

عرصه‌ فعالیت فروشگاه‌ های مدرن خرده ‌فروشی (یک فروشگاه با چندین بخش مختلف) و فروشگاه ‌های زنجیره‌ ای (یک فروشگاه با واحدهای گوناگون در نقاط مختلف) از نیمه‌ دوم قرن نوزدهم آغاز شد. رشد سریع و موفقیت اولیه‌ این مفاهیم ناشی از انقلاب صنعتی و توسعه‌ راه ‌آهن بود که امکان تولید انبوه کالا و توزیع گسترده‌ آنها را فراهم ساخته بود. در این عرصه تبلیغات گسترده، حساب‌ های گوناگون بانکی و سیاست ‌های رسمی سودآوری نیز معرفی شدند.

هتل کمپینسکی طلوع خورشید چین

هتل کمپینسکی طلوع خورشید چین

هتل کمپینسکی طلوع خورشید واقع در حاشیه دریاچه یانگی (Yanqi) در اطراف پکن در چین می‌باشد که نمای آن شبیه طلوع خورشید است که از افق سر برمی‌آورد. ساخت این هتل پس از ۲۴ ماه در نوامبر ۲۰۱۴ به اتمام رسید و در فوریه ۲۰۱۵ بطور رسمی افتتاح گردید.

سازه ای شگفت انگیز در چین

سازه ای شگفت انگیز در چین

حلقه ی زندگی ( Circle of Life) یک مونمان در حال ساخت در فوشون چین است. فرم, کارکرد یا به نوعی فقدان کارکرد و برآورد هزینه ی ساخت آن بیشترین توجه را به خود درگیر کرده است. چین در قامت کشوری که سریعاً به دنبال طی کردن فرایند شهری شدن و در امتداد آن لیدر جهانی در بسیاری از زمینه ها می باشد, ساخت نشانه های شهری را برای به کمال رساندن باور خود برگزیده است