۴ روش وفاداری مشتریان در فروشگاه ها

۴ روش وفاداری مشتریان در فروشگاه ها

۴ روش وفاداری مشتریان در فروشگاه ها

روش هایی که فروشگاه ها میتوانند مشتریان وفادار داشته باشند عبارتند از :
اگر به فکر داشتن مشتریان ثابت هستید و می خواهید از آسیب تلاطم بازار به دور باشید، مقاله زیر را با دقت بخوانید.

۱-احترام بفروشید

اولین چیزی که مشتری میخرد احترام است. احترام از قبل از ورود مشتری شکل میگیرد ار کجا؟ از درنظر گرفتن جای پارک مناسب، از تمیزی ورودی، ویترین و از برخورد اولیه. سلام و خوشامدگویی به شکلی که تمام توجه شما به مشتری باشد. لبخند را فراموش نکنید معجزه می کند. بعد بگذارید آسوده خاطر در فروشگاه قدم بزند و از اجناس دیدن کند. نه آنقدر نزدیک باشید که احساس کند قدم به قدم در تعقیبش هستید نه او را به حال خود رها کنید. در واقع در دسترس باشید تا اگر سوالی داشت راهنمایی کنید.

 

۲-فهم خواسته مشتری

بیشترین مشکل فروشنده های ما این است که نمی فهمند مشتری چه چیزی می خواهد. یادتان یاشد فروشنده خوب فروشنده ای نیست که به هر قیمتی بفروشد، در این صورت این مشتری اول و آخر شما خواهدبود. فروشنده خوب فروشنده ای است که نیاز دقیق مشتری را فهمیده و آن را برطرف کند. در واقع شنونده خوب باید بسازید تا بتواند با سوالات درست خواسته مشتری را از ذهنش بیرون بکشد. در اینصورت مشتری خوشحال از فروشگاه می رود و چیزی را که می خواسته خریده است. برای اینکار بد نیست فروشنده ها فیلم های آموزشی مذاکره را ببینند.

 

۳-ایجاد کلوپ مشتریان

مشتری می آید خرید می کند و می رود! شما چگونه دوباره با مشتری خود می خواهید ارتباط داشته باشید؟ هیچ راه ارتباطی نساخته اید. از آنها نخواهید صفحات اجتمایی شما را دنبال کنند، نام و شماره تماس مشتری را به بهانه اطلاع از تخفیفات دوره ای بگیرید. در بانک اطلاعاتی ذخیره کنید. سپس آنها را در شبکه های اجتمایی عضو کرده و خدماتی از جمله قرعه کشی و تخفیفات ویژه … برایشان بگذارید تا احساس کنند ما نسبت به بقیه متفاوتیم. از آنها بخواهید تاریخ تولدشان را برایتان بفرستند و در روز تولد برایشان یک شاخه گل و کارت تخفیف بفرستید. فکر کنید چقدر خوشحال می شود و در جمع خانواده و دوستان شما را تبلیغ می کند و در آخر برای استفاده از کارت تخفیف خود به فروشگاه باز می گردد. و از همین قبیل کارهای ساده

 

۴-ایجاد حس تعلق خاطر

حسی ایجاد کنید که مشتری احساس کند فروشگاه خودش است. ایجاد حس خوب کار سخت و در عین حال آسان است. می توانید قضای یا عکس خاصی در فروشگاه ایجاد کنید تا مشتریان با آن عکس بگیرند و عکس های که گرفته اند را ارسال کنند. یک عطر خاص در فروشگاه و تداوم همیشگی همان عطر. نظرخواهی در مورد فروشگاه، دکوراسیون، محصولاتو اهمیت به آن که متوجه شوند حرف آنها اهمیت داشته است.  و در آخر بعد از خرید با یادگاری کوچکی او را خوشحال کنید.

اشتراک گذاری: