۵ استخر شگفت انگیز دنیا

۵ استخر شگفت انگیز دنیا

۵ استخر شگفت انگیز دنیا

 دریای سان آلفونسو (San Alfonso)

۵ استخر شگفت انگیز دنیا
 

اقامتگاه دریای سان آلفونسو که در شهر آلگاروبو کشور شیلی قرار دارد، دارای یک استخر شنای خیره کننده است که در کتاب رکوردهای گینس به‌عنوان بزرگ‌ترین استخر کریستالی جهان ثبت شده است. این استخر بیش از ۹۰۰ متر (۳۰۰۰ فوت) طول دارد و تقریباً ۶۶ میلیون گالن آب تصفیه و فیلتر شده دریا را در خود جای می‌دهد. این استخر شنای عظیم روی ساحل روبروی اقامتگاه احداث شده و جایگزینی بسیار بزرگ و آرامش بخش برای شنا کردن در دریا به شمار می‌رود. دریای سان آلفونسو از تکنولوژی خاصی در این استخر استفاده می‌کند، به صورتی که آب درون دریا دارای همان رنگ آبی فیروزه‌ای و شفاف آب‌های دریا است. به‌علاوه، آب این استخر تقریباً ۹ درجه در تابستان گرم‌تر از آب اقیانوس است. این استخر به‌قدری بزرگ است که فعالیت آبی بی‌شماری از جمله غواصی، قایقرانی و کایاک سواری در آن انجام می‌شود.

 

 سیدنی، استرالیا

۵ استخر شگفت انگیز دنیا


در سال ۱۹۲۹، ماموران محلی سیدنی به دنبال راهی برای حفظ گردشگران در طول ماه‌های زمستان افتادند. راه‌حل پیشنهادی آن‌ها ساخت یک استخر در فضای باز ساحلی بود که اکنون به عنوان «تنها باشگاه شنای زمستانی شناخته شده در جهان» نامیده می‌شود. این استخر بتنی چند درجه‌ای خنک‌تر از دریا است و در روزهای طوفانی، جزر و مد قوی امواج آب بر روی دیواره‌های استخر نمایان می‌شوند. برای تبدیل شدن به یک عضو رسمی باشگاه باندی ایکبرگ، شما باید در طول زمستان ۳ بار در ماه، یکشنبه‌ها را به استخر رفته و حداقل ۷۵ بار در طول پنج سال به شنا در این استخر بپردازید.

 

چین: پکن، پارک آبی واترکیوب

۵ استخر شگفت انگیز دنیا


واترکیوب زیباتر از آن است که واقعی به نظر برسد. این پارک آبی بزرگ‌ترین پارک آبی در آسیا شناخته شده است. البته در اصل آن را برای بازی‌های المپیک سال ۲۰۰۸ ساخته‌اند ولی در حال حاضر به پارک آبی عمومی‌‌ تبدیل شده است که هر کسی می‌‌‌تواند به این مجموعه‌ی آبی مراجعه کند. این مجموعه به تازگی بازسازی شده و دارای یک استخر موج‌دار و ۱۲ سرسره‌ی آبی متفاوت است.

 

 اقامتگاه جزایر استوایی

۵ استخر شگفت انگیز دنیا


اقامتگاه جزایر استوایی که در شهر کراوزنیک کشور آلمان قرار گرفته، بزرگ‌ترین پارک آبی سرپوشیده جهان است. این پارک آبی درون یک ساختمان عظیم قرار گرفته که در اصل به‌عنوان آشیانه کشتی هوایی ساخته شده بود، اما کشتی هوایی که قرار بود در این آشیانه قرار گیرند هیچ‌گاه ساخته نشد. یک شرکت مالزیایی این آشیانه را خرید و با ایجاد جنگل بارانی، ساحل، خورشید مصنوعی، درختان نخل و چندین استخر، آن را به  اقامتگاه جزایر استوایی تبدیل کرد. بزرگ‌ترین استخر این مجموعه که ”دریای استوایی“ نامیده می‌شود، ۱۴۰ متر (۴۶۰ فوت) طول دارد و مساحتی معادل ۴۴۰۰ متر مربع (۴۷۰۰۰ فوت مربع) را در بر می‌گیرد. این استخر به شکلی طراحی شده که مشابه آب‌های یک جزیره مرجانی به نظر می‌رسد.

 

فرانسه ، پاریس، استخر جوزفین بیکر

۵ استخر شگفت انگیز دنیا


این استخر به آب رودخانه‌ی سن وصل است. از این رو بدون رفتن به این رودخانه می‌توان در آب آن شنا کرد. سقف این استخر متحرک بوده و در تابستان فضای استخر سر باز می‌شود.

اشتراک گذاری: