اولین برج چرخان دنیا در دبی ساخته می شود.

اولین برج چرخان دنیا در دبی ساخته می شود.

اولین برج چرخان دنیا در دبی ساخته می شود.

تا سال ۲۰۲۰ قرار است در دبی ساختمانی چرخشی به نام برج دینامیک (Dynamic Tower) در هشتاد طبقه ساخته شود. معمار و طراح این برج، یک فرد ایتالیایی به نام داوید فیشر است وطراحی آن به گونه ای خواهد بود که هر آپارتمانی که در این برج وجود داشته باشد می تواند بطور کاملا مستقل، ۳۶۰ درجه بچرخد و در نتیجه نمای برج هر لحظه تغییر می کند.

هزینه ی هر خانه در این برج حدود ۳۰ میلیون دلار خواهد بود و افراد ساکن در آن می توانند بطور کامل کنترل خانه ی خود را در دست بگیرند و با دستورهای صوتی ای که به آن می دهند، سرعت چرخش را زیاد و کم و یا به طور کامل متوقف کنند!

هر آپارتمان طوری طراحی شده است که با آپارتمان کناری خود فقط ۶۱ سانتیمتر فاصله دارد در نتیجه می توان با توربین های بادی، برق تولید کرد و خریداران لازم نیست که بابت برق، پولی پرداخت کنند.

اولین برج چرخان دنیا در دبی ساخته می شود.

نکته ی جالب دیگری که باید درباره ی این برج بدانید این است که خانه های آن بصورت جدا جدا و در جای دیگری ساخته می شوند و بعد به هسته اصلی ساختمان، متصل می شوند. این طراح ایتالیایی که این ایده را از سال ۲۰۰۸ در ذهن خود داشته در این باره گفته است که با ساخت این برج، مردم خواهند دید هیچ کاری غیر ممکن نیست.

البته پروژه ی ساخت برج چرخشی دبی تا حالا چند بار بنا به دلایلی کنسل شده است و دوباره به راه افتاده است اما طراحان آن گفته اند که شروع ساخت آن به زودی است. باید منتظر بود و دید با گذر زمان، واقعیت مسئله چیست.

اشتراک گذاری: