مناطق ۵ و ۴ تهران دارای بیشترین میزان خرید و فروش مسکن

مناطق ۵ و ۴ تهران دارای بیشترین میزان خرید و فروش مسکن

مناطق ۵ و ۴ تهران دارای بیشترین میزان خرید و فروش مسکن

اطلاعات مربوط به موقعيت مكاني خريد‌وفروش آپارتمان‌هاي مسكوني در تهران نشان مي‌دهد: دو نقطه پايتخت محل بيشترين نقل‌وانتقالات ملكي است و نقاطي كه جزو گرانترين و لوكس‌ترين مناطق شهر تهران محسوب مي‌شوند در رتبه‌هاي مياني جدول حجم‌معاملات قرار دارند.

سامانه رهگيري معاملات مسكن با استناد به حجم قراردادهايي كه بنگاه‌هاي املاك هر منطقه از تهران در دوره ۸ ماه اخير براي فروش واحدمسكوني، تنظيم و ثبت كرده‌اند، مناطق ۲۲گانه تهران را با معيار «بيشترين حجم معاملات» رده‌بندي كرده است.
در اين رده‌بندي مشخص شده، رتبه اول بيشترين خريد و فروش آپارتمان مسكوني به منطقه۵ اختصاص دارد و منطقه۴ با اختلاف ناچيز، در رتبه‌دوم قرار دارد.
مناطق ۱ و ۳ و ۶ نيز در رتبه‌هاي دهم و يازدهم و دوازدهم قرار دارند.
«دنياي‌اقتصاد» پيش‌تر اعلام كرده بود: مناطق ۴ و ۵ به دو دليل از جذابيت بيشتري در مقايسه با ساير مناطق براي خريد مسكن برخوردار است. در اين دو نقطه از يك‌سو فراواني واحدمسكوني نوساز با متراژ‌هاي مناسب براي متقاضيان خريد مسكن كه اين روزها قدرت مالي بالايي ندارند، امتياز محسوب مي‌شود و از سوي ديگر قيمت‌ها در اين دو منطقه نزديك به قيمت‌ميانگين كل شهر است با اين تفاوت كه نرخ رشد قميت در آنها بيشتر از ساير نقاط شهر است كه اين نيز امتياز ديگر مناطق ۴ و ۵ به حساب مي‌آيد.
اين دو ويژگي، اما در ماه‌هاي اخير مورد توجه متقاضيان مسكن قرار گرفته طوري كه عمده معاملات ملك مسكوني در اين دو منطقه متمركز شده است. ايسنا در اين باره گزارش داده است: در ۸ ماه منتهي به دي‌ماه امسال در منطقه۵ تهران بيش از ۱۹ هزار مبايعه‌نامه و در منطقه۴ بيش از ۱۶ هزار مبايعه‌نامه براي خريداران مسكن تنظيم و امضا شده است.

اشتراک گذاری: