چند معماری عجیب دنیا

چند معماری عجیب دنیا

چند معماری عجیب دنیا

Heydar Aliyev Center

این ساختمان توسط یک معمار عراقی-انگلیسی به نام زاها حدید طراحی شده است.این بنا برای استفاده های فرهنگی ساخته شده است و زیبایی این اثر وقتی خود نمایی می کند که به سطح صاف و هم سطح زیبای پس از چین خوردگی ها توجه کنید.

 

Emporia 

چند معماری عجیب دنیا
 

Emporia در زبان فارسی به معنای مرکز فروش است پس ما با یک ساختمانی مواجه هستیم در آن اجناس خرید و فروش می شوند و توسط معماری به اسم Wingårdhs طراحی شده است.در این ساختمان دفاتر فروش،خرده فروشی ها و همینطور خانه ها وجود دارند.

 

Shenzhen International Airport Termina

چند معماری عجیب دنیا

این فرودگاه بین المللی در شنزن چین توسط دو تا از برترین معماران ایتالیایی به نام های Massimiliano وDoriana Fuksa ساخته شده است.در واقع چیزی که در این ساختمان بیشتر جلب توجه می کند بزرگی آن نیست بلکه ورود زیبا و فوق العاده ی نور طبیعی خورشید از جای جای این فرودگاه به داخل آن است.

 

De Rotterdam
 

چند معماری عجیب دنیا

 

De Rotterdam یکی از برترین و بزرگترین معماری ها در هلند و حتی در سرتاسر اروپا است.سه برج به هم پیوسته که این سه برج مخلوط دفاتر،هتل ها ،آپارتمان ها،رستوران ها،کافه ها و سالن های کنفرانس هستند.

 

Aquarium Blue Planet
 

چند معماری عجیب دنیا

 

این آکواریوم(!)توسط شرکت معماری ۳XN طراحی شده است.این آکواریوم یکی از بزرگتری آکواریوم های دنیا است.این آکواریوم در فاصله ی کوتاهی از فرودگاه کپنهاگ ساخته شده است.

 

Ciudad de las Artes y las Ciencias
 

چند معماری عجیب دنیا

 

شهر هنرها و علوم (بهاسپانیایی: Ciudad de las Artes y las Ciencias)، یک مجموعه تفریحی، فرهنگی، هنری و علمی است که در شهر والنسیا، اسپانیا قرار دارد که یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری این شهر محسوب می‌شود.

طراحانمجموعه شهر هنرها و علوم،سانتیاگو کالاتراوا وفلیکس کندلا هستند که مرحله اول ساخت‌وساز در ژوئیه ۱۹۹۶ میلادی به پایان رسید، در ۱۶ آوریل ۱۹۹۸ شهر دانش و هنر به بهره‌برداری رسید.

 

Dalian International Conference Center
 

چند معماری عجیب دنیا

 

Dalian که یک مرکز همایش های بین المللی است توسط معماران اتریشی طراحی شده است.بهتر است بدانید Dalian تنها یک مرکز همایش های بین المللی نیست ودارای یک خانه ی اپرا و سالن تثاتر نیز می باشد

 

Statoil’s Norway HQ
 

چند معماری عجیب دنیا

 

این ساختمان یا بهتر است بگویم اثر هنری توسط چندین معمار آزمایشگاهی طراحی و ساخته شده است.این معماری برنده ی جایزه ‘’Statoil Headquarters’’ شده است که خود ما هم نمی دانیم قضیه ی آن از چه قرار است!این اثر که یک مرکز کسب و کار است در محل فرودگاه سابق Fornebu نروژ ساخته شده است.

 

هتل “هات اسپرینگ” در چین
 

چند معماری عجیب دنیا

 

هتل هایی هستند که علاوه بر امکانات داخلی و خدمات متفاوتی که به مشتری ها می دهند، با معماری ویژه شان گردشگر جذب می کنند. هتل “هات اسپرینگ” (Sheraton) در هوجا -چین- یکی از این هتل ها است که به خاطر شکل دوناتی اش مشهور است. هتل هات اسپرینگ دارای پل زیرآبی است که دو برج های هتل را به هم متصل می کند.

اشتراک گذاری: