بررسی مراکز خرید لوکس دنیا (قسمت۲)

بررسی مراکز خرید لوکس دنیا (قسمت۲)

بررسی مراکز خرید لوکس دنیا (قسمت۲)

مرکز خرید امارات

مرکز خرید امیرنشین ها که معنی فارسی امارات مال است ، یکی از مراکز خرید بزرگ و مشهور کشور امارات متحده عربی محسوب می شود.
مجتمع امارات مال شامل ۲ طبقه است و پس از دبی مال (بزرگ ترین مرکز خرید سراسر دنیا) و سیتی استارز (در کشور مصر) سومین مرکز خرید بزرگ در خاور میانه با ۴۰۰ مرکز خرید است . همچنین ۲ مسجد نیز در این مرکز خرید بسیار بزرگ ساخت شده است تا در هنگام اوقات شرعی دسترسی برای همگان آسان باشد .
اکثر برندهای معروف نظیر کارفو ، مگا استور ، دینهامز ، بربری، رالف لورن و … در امارات مال شعبه دارند . همچنین قیمت های این مرکز خرید برای خریداری سوغات و خوراکی مناسب تر از سایر مراکز خرید است .

یکی از دیدنی های امارات مال ، پیست اسکی دبی است . در صورت تمایل هنگام گردش داخل این پاساژ می توانید از پنجره های شیشه ای داخل پیست اسکی را نیز تما شا کنید .

 

بررسی مراکز خرید لوکس دنیا (قسمت۲)

مرکز خرید گراند کانال

تنها مرکز خریدی که در بین مرکز خرید لوکس در دنیا است و جزئی از یک هتل است، این مرکز خرید آمریکایی است. مجموعه فروشگاه‌های گراند کانال مرکز خریدی است به مساحت ۴۶ هزار مترمربع که  در داخل هتل ونشین واقع در لاس و گاس مرکز ایالت نوادا ساخته شده است. مرکز خرید گراند کانال هم زمان با هتل ونشین در سال ۱۹۹۹ افتتاح شد و شامل ۹۱ واحد تجاری، محل غذاخوری، محل تفریحی و کانال­‌های آب داخلی است که مردم از طریق آنها و به وسیله قایق می‌­توانند به اطراف مرکز خرید بروند. اجراهای زنده نیز روزانه در سراسر مرکز خرید وجود دارند. تا سال ۲۰۰۸ این مرکز خرید حدود ۲۰ میلیون نفر بازدیدکننده داشت که این تعداد جزو بالاترین تعداد بازدید کننده در کشور آمریکا به شمار می‌‌رود.

بررسی مراکز خرید لوکس دنیا (قسمت۲)

 

مرکز  خرید Okhotny Ryad در مسکو – روسیه ( مرکز خرید مانژ Manezh  )

این مرکز خرید در واقع بازتابی از نمای معماری مدرن و سنتی در روسیه است. تمام فروشگاه‌های موجود درآن، از برندهای مطرح بوده و بهترین ویژگی که آن را از سایر نمونه‌ها متمایز ساخته، این است که این مرکز خرید را در اعماق زمین ساخته‌اند! همین امر باعث جذب جهانگردان متعدد از سراسر دنیا شده است.
گنبدهای فراوان شیشه‌ای به همراه پنجره‌هایی با چشم‎اندازهای زیبا رو به رودخانه و ایستگاه‌های مترو، از سایر جاذبه‌های آن به شمار می‌روند.

در مرکز خرید Okhotny Ryad فروشگاهها با ويترين گنبدي شكل خود جمعيت زيادي را به خود جلب مي نمايند. در اين مركز خريد، برندهايي مانند بنتون، تامي ، موتيفي و.. و همچنين اجناس كادوئي به فروش مي رسد.

بررسی مراکز خرید لوکس دنیا (قسمت۲)

 

مرکز خرید CANAL CITY در فوکوآکای ژاپن

همانطور که از نامش پیداست، این مرکز خرید را در اطراف کانال‌های آبی ساخته‌اند! فواره‌های زیبا، فروشگاه‌های لباس، رستوران و کافی‌شاپ از جمله تسهیلات این مرکز خرید مدرن به حساب می‌روند.در مرکز خرید CANAL CITY می‌توانید تا حدودی از دغدغه‌های سروصدای زیاد دور بمانید. مرکز موسیقی، مرکز بازی‌های کامپیوتری و نیز سینمای بزرگ از تسهیلات ثانوی این مکان به شمار می‌روند.

بررسی مراکز خرید لوکس دنیا (قسمت۲)

اشتراک گذاری: