عوامل موثر جذب مشتری در مراکز تجاری

عوامل موثر جذب مشتری در مراکز تجاری

عوامل موثر جذب مشتری در مراکز تجاری

از ابتدای شکل گیری مراکز خرید به صورت شاپینگ مال همواره دو عنصر خرید و تفریح به طور هم زمان مورد توجه صاحبان آن بوده است .اهمیت ارائه امکانات سرگرمی و خدمات تفریحی در جذب مشتری به هیچ وجه قابل کتمان نمیباشد ،این امر از یک سو بر صاحبان برند ها و از سوی دیگر بر مشتریان تاثیر می گذارد.

اما چه نکاتی باعث جذابیت بیشتر برای مشتری می شود؟

فود کورت

مجموعه غذایی و رستوران امروزه تبدل به نوعی تفریح و لذت شده است . خانواده ها برای گذراندن زمان ، بعضی وقت ها ترجیح می دهند خارج از منزل اقدام به صرف غذا کنند .

در مراکز تجاری نیز یکی از جذابیت هاست که به همراه خرید امکان گذر زمانی خاطره انگیز را در فوت کرت خود به مراجعان هدیه می دهند.

 

شهر بازی سرپوشیده

با تمجه به مساحت اختصاصی امکان نصب دستگاه ها و بازی های مختلف از کودکان گرفته تا بزرگ سالان را سرگرم می کند .بازدید کنندگانی که به صورت خانوادگی به مراکز خرید مراجعه می کنند ، گاهی اوقات کودکان زود خسته می شوند و بی طاقتی می کنند . در ان صورت خانواده با خیال راحت کودک را در محیط امنی  می گذارد که مخصوص بازی کودکان طراحی شده و خود یکی از عوامل جذب می باشد .با وجود شهربازی خریداران گزینه  بازی را نیز حین خریدتجربه می کنند.

 

مجموعه سینما و آمفی تئاتر

توجه کرده ایدکه رفتن به سینما در زندگی روزمره مردم تبدیل به نوعی تفریح شده است ؟

طبق تحقیقات در مراکز تجاری که سینما نیز قرار دارد حدود %۱۰ از افرادی که برای دیدن فیلم به سینما می آیند ، بعد از آن جهت خرید نیز وارد طبقات تجاری مجتمع می گردند . البته تامین پارکینگ ،تسهیل ورود و خروج و قشری که سینما جذب می کند نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 

امکانات ورزشی

باشگاه ورزشی gym ،مجموعه استخر و اسپا ،اسکواش ، سالن ورزشی چند منظوره و امثال آنها امکاناتی هستند که ضمن جذب اقشار مختلف به خصوص جوانان که تمایل به ورزش در آنها افزایش نیز یافته است ، موجب ارتقاء تعداد بازدید کنندگان دائمی می گردد.

 

فضای تفریحی – ورزشی

بعضی ازورزش ها به عنوان تفریح بیشت اطلاق می گردد تا ورزش . نمونه هایی مانند بولینگ ، بیلیارد ، فوتبال دستی و در بعضی از مراکز خرید ی که اجرا شده اند باعث جذب تعداد زیادی مراجعه کننده می گردد و زمانی که تفریح با خرید در کنار هم قرار گیرند ، موفقیت آن مجتمع تجاری حتمی است .

اشتراک گذاری: